Ufak Dokunuşlarla Evinizin Havasını Değiştirecek 10 Öneri

Evinizin havasını değiştirmek için ihtiyacınız olan ev dekorasyon fikirlerini sizin için yazdık!

 

En güvenli ve huzurlu yaşam alanınız olan evinizde zaman zaman değişikliğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Dekorasyonda meydana getireceğiniz küçük dokunuşlar evinizin havasını tümden değiştirebilir. Bunun için her zaman büyük masrafların kapısını aralamanıza da gerek yok üstelik. İşte sizin için hazırladığımız 10 öneri!

 

1) Süs Eşyalarıyla Başlayın

 

Ev dekorasyonuna ayrı bir hava katan süs eşyalarınızı mobilyalarınıza uygun seçtiğinizde dekorasyonda bütünlük sağlarsınız. Düz renkte bir televizyon ünitesine koyacağınız renkli vazolar, yemek masanıza ve yemek takımınıza uygun mumluklar bir anda kullanım alanlarınızın havasını değiştirebilir.

 

2) Ayna Kullanımına Önem Verin

 

Özellikle Feng-Shui felsefesi ile daha da önem kazanan ayna kullanımı evinizi daha ferah ve geniş göstermek için bile vazgeçilmezler arasında bulunuyor. Ufak salon dekorasyon fikirlerinin başında gelen aynalar güzel bir manzara gören pencerenizin tam karşısında bulunursa manzarayı salonunuzun içine taşıyarak küçük mekanları ferahlatabilir.

 

3) Dekoratif Tabaklarla Renklendirin

 

Genellikle kullanımı misafirlerinize servis etmek istediğiniz ikramlıklar için sanılıyor. Ancak, renkli çakıl taşlarının dolu olduğu dekoratif tabaklara cam taşlar ya da yapay çiçekler yerleştirerek bambaşka bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

4) Mumların Huzuru Evinizi Sarsın

 

En pratik dekorasyon fikirleri arasında yer alan mumluklar kendi başına evinizin atmosferine canlılık katabilir. Özellikle cam mumlukların içindeki mum alevini seyretmek bile evinizde bulduğunuz huzuru artırmaya yeter. Üstelik küçük boyutlarını cam kenarına yerleştirerek mum ışığında dolunayı izlemek gibi ayrıcalıklı zevklerle de mutlu olabilirsiniz.

 

5) Işık Yanıbaşınızda Olsun

 

Abajurların dingin ve huzurlu ışığını yatak odalarınızın bir parçası haline getirin. Dilerseniz desenli bir model ile odanızın dekorasyonuna hareket katabilirsiniz. Düz bir rengi tercih etmeniz halinde abajurlarınızın ayaklıklarına lavanta, melisa gibi bitkilerin olduğu bir keseyi koyarak mis kokulu uykulara dalabilirsiniz.

 

6) Mutlu Hatıralar Hep Gözünüzün Önünde Dursun

 

Yaşamda biriktirdiğimiz onca kıymetli anın belleklerimizden silinip gitmeyeceği bir gerçek. Ancak, ince işlemeli ve estetik çerçeveler içinde ve hep gözünüzün önünde durması dekorasyonunuza hem renk katacak hem de sizi mutlu edecek. Fotoğraf albümleri yerine resim çerçevelerinin etrafı sardığı kocaman bir albüm oluşturun.

 

7) Camın Zarafetinden Mahrum Kalmayın

 

Kırılganlığı ve inceliği ile en dikkat çekici dekorasyon önerileri arasında cam süs eşyaları da yer alıyor. Özellikle hayvan figürlerinin ve bitkilerin çokça rağbet gördüğü cam süs eşyaları arasından siz de doğayı yansıtacak bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

 

8) Zamanı Yakalayın

 

Ufak oda dekorasyonları için yapılabilecek en ergonomik değişiklikleri duvar saatleri ile yapabilirsiniz. Tablolar pek içinizi açmıyor, soyut sanatın çizgileri size fazla abartılı görünüyorsa dekoratif bir duvar saati ile odalarınıza zenginlik katabilirsiniz.

 

9) Sehpalardan Vazgeçmeyin

 

Iki berjerin arasında, salonun ortasında, kış bahçesinde... Nerede olursa olsun hem kullanışlı hem de dekoratif olan sehpaları seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kullanım alanınız için fazla büyük ya da küçük olmaması. Onun dışında, çay saatlerinin ve kahve sohbetlerinin en kullanışlı ve estetik parçası olarak bulunduğu ortama şıklık katacaktır.

 

10) Mücevher Kutularına Yer Açın

 

Sadece yatak odanız aklınıza geldiyse hemen söyleyelim ki mücevher kutularına salonlarınızda, bahçelerinizde ve balkonlarınızda da yeer açabilirsiniz. İçine takılarınızı koymak yerine toprak koyup tohum ekebilir ve küçük alanlarda büyüyebilen çrengarenk çiçekleri vintage tarzı mücevaher kutularında yetiştirebilirsiniz.

 

Evinizin havasını değiştirmek için küçücük dokunuşların yeterli olacağını artık biliyorsunuz. Zevkinize uygun olan zarif ve estetik tasarıma sahip eşyaları ise Porio Salon Grubu ürünlerinin içinde mutlaka bulacaksınız. Evinize değer katan ürünleri ile Porio hem kaliteli hem de eşsiz zevkinizi yansıtacak. Proio Salon Grubu’na hemen göz atın!