Yaz Sofralarında Zarif Sunumlarla Leziz İkramlar

Yaz ayları için hafif ikramlarla çay saatleriniz ve kahvaltılarınızda misafirlerinize sunumun zarafeti ve lezzet bir araya gelsin!

 

Güzel havaların tadını ailece ya da arkadaşlarınızla çıkarırken ağzınız da tatlansın istiyorsanız sofralarınıza lezzet katacak önerilere ihtiyacınız olacak. Sunum setlerinizi çıkarıp misafirleriniz için göz alıcı bir sofra kurarken nefis ikramlar ve hafif tatlılarla akıllarında yer edecek bir lezzet deneyimi de sunabilirsiniz.

 

Yumuşacık Börekler

 

Milföy hamurundan yapabileceğiniz sayısız tarif bulunuyor. Ancak, bizim tavsiyemiz, yaz aylarında hafif yiyeceklerle bedeninize yük yapmamak için milföy hamurunun lezzetini sebzelerle buluşturmanız yönünde. Ispanak, kabak, bezelye ve havuçlu garnitür gibi birçok farklı seçeneğe biraz da baharat eklediğinizde hafif bir lezzeti servis tepsisinde sunabilirsiniz.

 

Küçük ama Dolu Dolu

 

Tatlıdan hiçbir zaman vazgeçemiyorsanız kurabiyeden de vazgeçemiyorsunuzdur. Ama bir yandan formunuza da korumaya çok özeniyorsanız sizin için ideal olan tarifler yulaflı ve unsuz kurabiyelerden geçiyor olabilir. Hem lezzetli hem de besleyici olan kurabiyelerle çay saatlerinizi tatlandırabilirsiniz.

 

Meyvenin En Tatlı Hali

 

Çocukluğumuzdan beri pişerken bile kokusuyla akıllarımızda yer eden reçeller ise kahvaltılık sofra sunum setlerinize çok yakışacak. Üstelik aklınıza hemen vişne, kayısı, ayva gelmesin. Farklı ve lezzetli önerilerin başına limon ve karadut reçelini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, meyvelerin dışında nane, ceviz, acı biberden de reçel yapabileceğinizi aklınızda tutun.

 

Pizza Her Öğün Güzel

 

Sadece evinizdeki kahvaltılık malzemeleri kullanarak sabah sofralarınıza pizza ile renk katabilirsiniz. Ancak, aklınıza hamur yoğurmak ve hamur açmak gelmesin; zira, kahvaltı için ideal olan mini pizzaları ekmek fırınlarından da satın alabileceğiniz mayalı hamur ile yapabilirsiniz.

 

Rengârenk Salata

 

“Sabah sabah salata mı olur?” demeyin. Şık bir salata kasesi içine küp küp doğrayacağınız mevsim meyveleriyle hazırlayacağınız salatalar sofranıza hem lezzetli hem de doyurucu bir tat katmış olacak. Üstelik süs amaçlı kullanacağınız sunum masası malzemeleri için meyve salatanızla bütünleşsin diye canlı yapraklar ya da minik çiçekler de kullanabilirsiniz.

 

Yaz ayları için birbirinden değişik öneriler ile hem lezzeti hem hafifliği sofralarınıza taşıyacaksınız. Masa sunum setinizi seçmek için de Porio’nun zarif tasarımları arasından ihtiyacınıza ve zevkinize uygun olanı hemen seçebilirsiniz.