Ramazan Sofralarının Olmazsa Olmazları

Ağzınızın Tadı Yerine Gelsin

 

Hurmalar, her ramazan sofrasında mutlaka olur. Oruç açarkenki başlangıçlardan biri olmasının yanı sıra lezzetiyle de ağzınızın tadını yerine getirir. Seçenekleri zenginleştirmek isterseniz üçlü sunum kaseleri ile hurmanın yanında kuru incir ya da kuru kayısı da servis edebilirsiniz.

 
Dumanı Üstüne Ramazan Pidesi

 

Ramazan aylarında fırınlardan kokusu buram buram yükselen pideler de sofraların vazgeçilmezi arasında bulunuyor. Ancak, sade pideye farklı bir tat katmak isterseniz üzerine bolca kaşar rendeleyip tereyağı ile fırına verebilirsiniz. Katacağınız farklı
baharatlar da lezzetini katmerleyecektir. Dilimledikten sonra şık bir sunum tepsisine dizerek sofranızda yer verebilirsiniz.İçinizi Isıtacak Çorbalar

 

Saatlerce aç kaldıktan sonra midenizi rahatsız etmeden karnınızı doyurabileceğiniz çorbalar ramazan sofrası yemeklerinin başında geliyor. Birçok farklı çorba tarifi arasından farklı yörelerin lezzetlerini de denemek isteyebilirsiniz. Çorbalarınızı daha da lezzetli kılmak için farklı soslar hazırlayarak servis edebilirsiniz.
Bol Malzemeli Börekler

 

Menünüzde et ya da tavuk varsa yanında milföy hamurundan yapacağınız sebzeli bir börekle servis etmek isteyebilirsiniz. Ancak, iftar sofralarında en çok tercih edilen yine de su böreği oluyor. Sofranıza zenginlik katacak olan su böreğini şık bir sunum tepsisi içinde servis edebilirsiniz.

Tane Tane Pilavlar

 

Hemen hemen her yemekle uyumlu olan pilav ramazan sofralarında da mutlaka yerini buluyor. Et yemeklerinin, sebzelerinin ya da baklagillerin en iyi eşlikçilerinden olan pilavda da değişik tarifler ilginizi çekebilir. Garnitürle zenginleştirilen pilavlar yerine, etli ya da domatesli yaparak değişik lezzetleri sofranıza taşıyabilirsiniz.

 Tatlıdan Vazgeçmek Olmaz

 

Ramazan sofrasının vazgeçilmezleri arasında tatlılar, tatlıların vazgeçilmezleri arasında da şerbetliler yer alıyor. Cevizli baklavanın, tel tel kadayıfın olmadığı bir ramazan sofrası pek de düşünülemiyor ve en fazla tüketilen tatlılardan oluyor. Ancak dondurmayla servis edebileceğiniz fıstık sarmasının ya da üzerine muz dilimleyerek farklılaştıracağınız burma tatlısının da davetlilerinizin aklında kalacağı bir gerçek.  


Yemek Takımları

 

Sofranızdaki her şeyin lezzetli olması dışında sofranızın da güzel olmasını istiyorsanız yemeklerinize gösterdiğiniz özeni sunumlarınıza da göstermelisiniz. Misafirlerinizin karnını doyurmanın yanı sıra gözüne de hoş görünecek, estetik ve zarafetin adresi olacak sofralar için Porio Yemek Takımları arasından zevkinize uygun olan bir takımı hemen seçebilirsiniz.
 
Paylaşmanın, karşılıksız vermenin ve bereketin en güzel ifadelerinden biri olan ramazan 2018 yılında da sofralarınıza bolluk ve mutluluk getirsin.


Tags Ramazan Sofralarının Olmazsa Olmazları