Feng Shui'ye Göre Evlerde Ayna Kullanımı


Enerji Koridorlarda Kesintisiz Aksın

Feng Shui evin girişi diyebileceğimiz koridorlarda enerjisinin çok keskin ve hızlı aktığını söyler. Bu yüzden koridora koyacağınız aynalar kesinlikle kapı girişine doğru bakmamalıdır. Kapının hemen yanında olması ise gayet uygun bulunuyor. İnce ve uzun bir ayna bu konum için ideal olacaktır.Salonlara Ferahlık Katın

Ne tür bir dekorasyon zevkiniz olursa olsun aynaları daha geniş ya da daha aydınlık göstermek için kullanabilirsiniz. Ancak, aynanın neyi yansıtıyor olduğuna da dikkat etmelisiniz. Özellikle salonunuzdan görünen güzel bir manzara varsa “salonda ayna nereye asılmalı diye çok düşünmenize gerek yok; aynanın bakacağı yön bu manzara olmalı. Eğer yoksa da yemek masasına bakacak bir şekilde asmanız evinizdeki bolluk ve bereketi artıracaktır.


Yatak Odaları Önemli

Feng Shui yatak odası ayna kullanımı biraz daha hassasiyet gösteriyor diyebiliriz. Yatak odalarınızda kullanacağınız aynalar yataklara bakmamalı. Özellikle baş ucuna asılan aynaların çiftlerin huzurunu bozacağı düşünülür. Eğer ayna kullanmanız şart ise kullandıktan sonra çekmece ya da dolaba koyabileceğiniz ya da üstünü örtebileceğini bir ayna tercih edebilirsiniz. Bunların dışında 3 bölmeden oluşan, kanatları kapanabilir aynaları kullanmanız da mümkün. Boy aynalarını ise dolap kapaklarının içlerine monte ettirebilirsiniz.

Peki, Aynalar Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonunuzda Feng Shui ayna kullanımına özen gösterdiğiniz kadar aynaların şekline de dikkat etmeniz gerekir.
 
Kare aynalar için kullanacağınız odanın güneybatı veya kuzeydoğu duvarlarını tercih etmelisiniz. Çerçevelerinin ise seramik ya da porselen olması tercih edilmelidir.
 
Yuvarlak ya da oval aynalarda çerçeve tercihinizi metal grubundan olan gümüş, bakır, pirinç vb. malzemelerden seçmelisiniz. Bu aynaları ise kuzey, batı veya kuzeybatı yönlerine asmalısınız.
 
Dikdörtgen çerçeveler ise ağaç enerjisini taşırlar ve ahşaptan yapılma olmaları iyidir. Bu çerçevede aynaları ise doğu, güney veya günaydoğu duvarlarına asabilirsiniz.
 
Dalgalı çerçeveler su elementini temsil ettikleri için metalik renkler ya da siyah renk tercih edilebilir. Asılması için ise kuzey duvarı tercih edilmelidir.Feng Shui’de aynaların nasıl kullanacağına dair fikriniz olduğuna göre dekorasyonunuzu zarafetle tamamlayacak olan en uygun aynayı seçebilirsiniz. Her ev ve her dekorasyon için tamamlayıcı olabilecek farklı tasarımlarıyla Porio ayna modellerine hemen göz atabilirsiniz.

Tags Feng Shui'ye Göre Evlerde Ayna Kullanımı